OBAVIJEST O PROGLAŠENJU PRIRODNE NEPOGODE – SUŠA

Sukladno Zakonu o ublažavanju i uklanjanju posljedica prirodnih nepogoda zamjenik župana koji obnaša dužnost župana Vukovarsko-srijemske županije je dana 6. rujna 2024. donio Odluku o proglašenju prirodne nepogode suše na području GRADA ILOKA, GRADA OTOKA, GRADA VINKOVACA, GRADA VUKOVARA, OPĆINE ANDRIJAŠEVCI, OPĆINE BABINA GREDA, OPĆINE BOGDANOVCI, OPĆINE BOROVO, OPĆINE CERNA, OPĆINE DRENOVCI, OPĆINE GRADIŠTE, OPĆINE GUNJA, OPĆINE JARMINA, OPĆINE LOVAS, OPĆINE MARKUŠICA, OPĆINE NEGOSLAVCI, OPĆINE NIJEMCI, OPĆINE NUŠTAR, OPĆINE PRIVLAKA, OPĆINE STARI JANKOVCI, OPĆINE STARI MIKANOVCI, OPĆINE ŠTITAR, OPĆINE TOMPOJEVCI, OPĆINE TORDINCI, OPĆINE TOVARNIK, OPĆINE TRPINJA, OPĆINE VOĐINCI I OPĆINE VRBANJA (KLASA: 920-09/24-01/70; URBROJ: 2196-01-24-2) zbog vremenskih nepogoda uzrokovanih sušom kojom su na navedenom području nanijete velike materijalne štete na poljoprivredi od 1. lipnja do 31. kolovoza 2024.

Ovim putem obavještavamo mještane Općine Tompojevci koji su oštećeni navedenom nepogodom, da nastalu štetu na poljoprivrednim kulturama/usjevima: kukuruz, suncokret, soja i šećerna repa mogu prijaviti u zgradi Općine Tompojevci, A.G. Matoša 9 na obrascima u prilogu  i to najkasnije do 16. rujna 2024. godine (isključivo radnim danom u vremenu od 08:00 – 13:00h).

Za prijavu štete uslijed prirodne nepogode, potrebna je sljedeća dokumentacija:

1. kopija osobne iskaznice
  2. kopija IBAN-a
  3. Dokaz o upisu u Upisnik poljoprivrednih gospodarstva, obrazac iz sustava AGRONET (Zahtjev  za potporu u poljoprivredi za 2024.)
  4. popunjenu potpisanu Izjavu da je/nije osigurana imovina za koju se prijavljuje šteta (obrazac u prilogu)
  5. popunjen i potpisan obrazac privole o korištenju vaših osobnih podataka (obrazac u prilogu)
  6. fotodokumentacija (za one kulture/usjeve za koje je to u ovom trenutku moguće)

Obveza prijavitelja štete je da u obrascu PN u podacima naziva „Broj ARKOD čestice za koju se prijavljuje šteta/broj katastarske čestice“ obavezno unese sve ID brojeve iz Zahtjeva za potporu i upiše postotak štete po kulturama.

Fotografije, a također i svu potrebnu dokumentaciju za prijavu štete možete poslati i na mail: opcina.tompojevci.redar@gmail.com.

Kada šaljete fotografije putem maila, molimo da navedete ime i prezime i adresu podnositelja zahtjeva.

Nepotpuna dokumentacija i dokumentacija predana izvan navedenog roka NEĆE  se razmatrati.

Odluka-PN-suša

Obrazac-za-prijavu-štete-od-prirodne-nepogode