OBILJEŽENA 33. OBLJETNICA STRADANJA MJEŠANA TOMPOJEVACA U DOMOVINSKOM RATU

Na današnji dan obilježena je 33. obljetnica stradanja mještana Tompojevaca. Sveta misa zadušnica održana je u župnoj crkvi Sv. Marije Magdalene u Tompojevcima.
U znak sjećanja, na branitelja i civile: Niku Filipovića, Zvonka Galovića, Rozaliju Horvat, Josipa Mesaroša, Nenada Radeku, Ivana Šarića i Nediljka Vulića, podno Spomen obilježja vijence su položili i zapalili svijeće: izaslanstvo članova obitelji žrtava, izaslanstvo Udruge hrvatskih dragovoljaca domovinskog rata TM Republike Hrvatske, izaslanstvo Zajednice braniteljskih udruga VSŽ, izaslanstvo Udruge „Vukovarske majke“, Brigadir PETAR MATANOVIĆ izaslanik predsjednika Republike Hrvatske, PETAR ŠIMIĆ izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora, KRUNOSLAV ŠEREMET, DALIBOR BAJČI i DRAGOSLAV ŽIVKOVIĆ zajedničko izaslanstvo Vlade RH, Ministarstva hrvatskih branitelja, Ministarstva obrane i Ministarstva unutarnjih poslova, IVICA NIKOLIĆ izaslanik Vukovarsko – srijemske županije, ZLATKO ZAOBORNI izaslanik grada Vukovara, MILAN GRUBAČ sa izaslanstvom Općine Tompojevci i izaslanstvo mjesnog odbora Tompojevci.
„Domovinski rat mora biti tema na ponos, čast i slavu svim hrvatskim braniteljima, poginulima, stradalima i njihovim obiteljima.
Danas se s ponosom sjećamo, a istovremeno s tugom u srcu jer više nisu sa nama, sedmero ubijenih i nestalih hrvatskih branitelja i civila Tompojevaca.
Svim braniteljima dugujemo jedno hvala, dugujemo poštovanje i našu slobodu. Danas priznajemo ponizno da ne možemo služiti našim braniteljima kao što su oni služili nama, ali možemo pokušati.
Zaslužili su da s pijetetom čuvamo lijepe uspomene na njih.
Laka im hrvatska gruda i počivali u miru Božjem“, rekao je Općinski načelnik Milan Grubač.
Prigodno druženje uzvanika s obiteljima poginulih branitelja i civila održano je u Hrvatskom domu Tompojevci.